Dış pazarlarda ticari işbirliğini desteklemeye yönelik hizmetlerimiz nelerdir?  Avrupa İşletmeler Ağı Doğu Akdeniz Konsorsiyumu'nun KOBİ'lerin uluslararası işbirliklerini geliştirme ve yeni pazar arayışlarına destek vermek üzere sunduğu hizmetler şöyledir:

Danışma Merkezi: Konsorsiyumumuz, uluslararası alanda iş ortaklıkları kurmak isteyen KOBİ'ler için bir danışma merkezi olarak çalışmaktadır. Yurt dışı pazarlar herhangi bir bilgi edinmek istediğinizde bize başvurabilirsiniz.

Ticari Ortak Arama / Ticari İşbirliği: Tüm AİA üyesi kurumlarının çeşitli alanlarda iş ortağı arayan binlerce firmaya erişimi bulunmaktadır. AİA, iş ortağı arayışlarınızı ve işbirliği tekliflerinizi ağın bulunduğu bulunduğu tüm ülkelere duyurabilme şansını sunuyor.

- İlk Elden Pazar ve Potansiyel Firma Bilgileri: İlgilendiğiniz pazar ve sektörleri bize iletin, ilgili firmaları belirlemenize yardımcı olalım.

AİA, Dünya Ticaret Merkezi (ITC) verilerinden yararlanmanızı sağlayarak ürünleriniz için potansiyel arz eden pazarları belirlemenize yardım etmenin yanı sıra, İş Ortaklığı Veri tabanına halihazırda kayıt yaptırmış olan firma profillerinden, 300'ü aşkın Avrupa Bilgi Merkezi'nden yerinde ve ilk elden elde edilen firma ve pazar bilgilerinden yararlanarak firmanıza bilgi desteği veriyor ve ortak adayı arayışlarınıza büyük oranda hızlandırabiliyor.

- Seminerler, Dış Ticaret Eğitimleri, Atölyeler, Ülke Günleri: AİA-Doğu Akdeniz Konsorsiyumu olarak, Dış Ticarete ilişkin birçok alanda firmalara özel eğitim, seminer, atölye ve benzeri bilgilendirme faaliyetleri organize edecektir. Çoğu ücretsiz olan bu eğitimlerde katılan firma yetkilierinizin dış ticaret mevzuatından elektronik ticarete, gümrük prosedürlerinden pazar araştırmasına kadar geniş bir konu yelpazesinde işin uzmanlarından verilen güncel ve etkin bilgilere ulaşmaktadır.

Ticari Heyetler ve Yabancı Firmalarla Görüşme Yapma İmkanı (İkili Görüşmeler, Heyetler, Yurt Dışı Heyetler): Düzenlediğimiz etkinliklere katılın, firmalarla doğrudan kendiniz görüşün. Konsorsiyumumuz, dönemsel olarak "ikili görüşme” toplantıları düzenlemektedir. Ticari heyetler ülkemizi ziyaret ettiğinde veya bazı uluslararası fuarlar ile eşzamanlı olarak organize edilen toplantılarda, firmalar seçtikleri ziyaretçi firma yetkilileriyle kısa görüşmeler yaparak tanışma ve bilgi alışverişinde bulunma şansını elde ediyorlar. Bu tarz etkinlikler firmalar arasında başarılı ortaklıklar kurulmasına ve yeni işbirliği fikirlerinin ortaya çıkmasına yol açabiliyor.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bize ulaşın.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------